Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. října 2023 Igor

Rovné příležitosti naruby

20. 08. 2012 12:25:52
Zavedou se kvóty. 50 % ať je to fér. A ať je to úplně fér, tak rovnou ve všech oborech.

Třeba v politice. Jestliže muži i ženy dokážou vést zemi stejně (pomiňme, zda stejně dobře nebo stejně špatně) tak by bylo fér, kdyby měly ženy stejnou příležitost takovou práci vykonávat, měly by na ni mít PRÁVO. Na druhou stranu – co by se pro společnost změnilo, jestliže to ženy budou dělat stejně? No a pokud jsou ženy JINÉ a dokázaly by zemi řídit jinak, tak je nejdřív asi potřeba zjistit, jestli by to dokázaly dělat LÍP. Protože pokud by to dělaly hůř, bylo by možná lepší, kdyby se do politiky moc nepletly.

Já věřím, že by to dokázaly dělat líp, jen by musely CHTÍT.

Ženy – chcete?

Aby z našeho práva na práci a rovné příležitosti nevznikla najednou povinnost. Pokud by tu povinnost měl zaměstnavatel a stát, měly bychom ji taky. Co kdyby tolik žen do politiky nebo do energetiky nebo do armády vstoupit nechtělo? Pak bychom musely plnit naši občanskou POVINNOST, aby se naplnily kvóty, za které bojujeme. A každá schopná podnikatelka, ať už by provozovala cukrárnu, mateřskou školku nebo řídila velký podnik, by se musela třást, že ji povolají.

A pozor na vysoké školy. Také zavedou kvóty na poměr studentů. Protože i v jaderné elektrárně bude muset pracovat 50 % žen, takže jich taky bude muset každý rok příslušný počet úspěšně zakončit příslušné vzdělání.

Za tohle bojujeme?

Abychom jednou svým dcerám musely říct: Je mi líto, holčičko, nemůžeš jít na práva, právniček je momentálně dost, musíš na báňskou do Ostravy? (Případně: nebudeš kadeřnicí, protože je letos málo instalatérek?)

Samozřejmě, když jsou kvóty ve všech oborech, platí to i obráceně. Třeba 50 % učitelů v mateřských školách. Proč ne, nevadilo by mi to. Dětem nejspíš taky ne. A mužů se na to ptát nebudeme. Kvóty jsou kvóty.

Za co tedy bojujeme?

Kdysi odvážné ženy bojující za rovné postavení žen ve společnosti začaly nosit kalhoty. Chtěly mít PRÁVO nosit kalhoty. A teď si můžeme nosit kalhoty, kdy se nám zlíbí. Široké, úzké, těsné a plandavé, dlouhé i tříčtvrťáky. Co kdyby se z toho PRÁVA ale najednou stala POVINNOST? Já to nechci, hlavně v létě je rozhodně mnohem pohodlnější v neklimatizovaném dopravním prostředku nebo v kanceláři mít sukni radši než dlouhé kalhoty, ponožky a polobotky. Nemluvě už o košili zapnuté až ke krku a nezbytném saku. Mít na to právo je fajn, když má firma takový dress code pro ženy a já ho akceptuji, taky fajn. Ale společenská povinnost? Díky, nechci!

Takže kde ta rovnoprávnost vlastně končí?

VÝZVA K BOJI...

...za právo mužů nosit v létě sukni a páskové boty na boso. No, přece je nebudeme diskriminovat – když my máme právo si dopřát takové pohodlí, proč ne muži? To je fuk, že se jich nikdo neptá, zda to chtějí, prostě za ně budeme bojovat, protože je to fér!

Nechci, aby za mě někdo bojoval. Když nějakou práci budu umět a budu ji chtít dělat, tak se prosadím. A když mě firma nebude chtít, protože jsem žena – jejich věc. Půjdu jinam. Nebudu se přece vnucovat chlapovi, který mě nemiluje.

Ledaže by nám nařídili kvóty i v lásce ;-)

Reakce na tento rebelský text a otevřená diskuse: zde

Autor: Kateřina Havlová | pondělí 20.8.2012 12:25 | karma článku: 24.25 | přečteno: 1416x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Fico vyhrál po zásluze a ulhaná pětidemolice už kvičí o orbanizaci Slovenska!!!

Jestli by naše země něco potřebovala jako sůl na zlato, tak je to ficoizace, jinak to u nás tady bude vypadat jako na Ukrajině a na Západě...

1.10.2023 v 15:49 | Karma článku: 10.63 | Přečteno: 114 | Diskuse

Otto Kamm

Na Primě u TT bylo „veselo“

První hodinu výřečný a rétoricky nadaný ministr dopravy obhajoval těžko stravitelnou koupi trubek na plyn. Ty prý nutně potřebujeme. I když se ukázalo, že to zas až tak výhodný kauf nebyl.

1.10.2023 v 13:06 | Karma článku: 24.36 | Přečteno: 449 | Diskuse

Josef Ulman

Konspirační teorie a jejich oběti

Co je to konspirační teorie? Konspirační teorie je vysvětlení údálosti za pomocí rozsáhlého spiknutí většinou nějakých elit.

1.10.2023 v 12:31 | Karma článku: 8.20 | Přečteno: 235 | Diskuse

Tomáš Gayer

Jak na mediální gramotnost

Námětem dnešního blogu je cesta k mediální gramotnosti. Autor zde prezentuje základni pravidlo, jak úspěšně na to.

1.10.2023 v 11:07 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 163 | Diskuse

Jiří Beránek

Navzdory průzkumům vyhrál Fico a strana SMER s vyšším rozdílem než se čekalo

Progresívne Slovensko skončilo až na druhém místě a jsem zvědav, jak to bude dál. Bude na Slovensku vládnout koalice SMER, HLAS, SNS nebo PROGRESÍVNE SLOVENSKO s bůhví s kým? Osobně bych si vsadil na pragmatickou variantu.

1.10.2023 v 10:06 | Karma článku: 28.91 | Přečteno: 586 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1213
Jsem pracující máma, podnikatelka, žena činu.

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...